Novinky
Co je u nás nového

Biopekárna Zemanka a jejich výtečné sušenky.


Pravidelně navštěvujeme různé akce zaměřené na zdravé stravování. A vždy to přinese hromadu inspirace a kontakty na nové dodavatele. No a na jedné takové akci jsme narazili na tyto výtečné sušenky. Bylo jich tam asi 40 druhů, ať už sladkých, slaných, bezlepkových. Jedno mají však společné. Všechny jsou v bio kvalitě a vyrábí je Biopekárna Zemanka. A to bylo hned jasné, že je musíme mít i u nás v obchůdku.

Jak tyto skvělé sušenky vznikají?

Zemanka stojí na třech základních pilířích: rozmazlenosti, vybíravosti a nerozumu.

A my jsme rozmazlení. Asi jako každý, kdo má nejlepší babičku na světě. Ta naše je navíc už skoro šedesát let skvělou cukrářkou.

Jsme i patřičně vybíraví. Jak jinak bychom pro vás zařídili to nej...?

Jsme naprosto nerozumní. Co děláme nevychází z rozumu, ale z vnitřní potřeby. Prostě nemůžeme jinak. Ingredience, receptury, to jsou prázdná slova, dokud všechno neochutnáte, nevytřídíte, nevyzkoušíte a neopakujete a nezlepšujete tak dlouho, až se přiblížíte dokonalosti. a to se rozumem prostě dělat nedá...

Biopekárna Zemanka...


Oříšková lahoda v máslech od firmy Nutsperad


Ještě jste nepřišli na chuť oříškovým máslům či krémům?  Vsadím se, že s těmto od firmy Nutspread naprosto podlehnete. Od 16. října máme tyto lahodné dobroty v nabídce.

Ořechy obsahují velké množství esenciálních mastných kyselin, vitamínů a minerálů. Oříšková másla mají navíc lahodnou, plnou chuť a jsou velmi lehce stravitelná. Můžete si je vychutnávat samotné, namazat na čerstvý chléb či knackebrot, vytvářet z nich nevšední omáčky k masu i zelenině. Ořechové krémy jsou úžasným základem pro skutečně poctivé a bohaté moučníky plné intenzivních chutí, pro domácí zmrzliny, poháry a koktejly.


Proč vyzkoušet ořechové máslo Nutspread?

100% přírodní, chuťově neodolatelné a silně návykové - takové jsou naše oříškové krémy

Nebojte se zkusit něco nového! Másla a pasty z ořechů jsou krásným důkazem toho, že jídlo může být jak zdravé, tak i dobré. Zapomeňte na pověry o tom, že po ořechách se tloustne a vychutnejte si je v té nejintenzivnější podobě - v našich oříškových krémech. Třeba proto, že:

1) Mají opravdu výbornou chuť, na kterou si velmi rychle zvyknete a nebudete se jí chtít vzdát.

2) Jsou plné vitamínů, minerálů a zdravých tuků - postarají se vám o krásné lesklé vlasy, pevné nehty a pružnou pokožku.

3) Mají nízký glykemický index - zasytí na dlouhou dobu a nerozkolísají hladinu krevního cukru, takže jsou výborné pro diabetiky a každého, kdo si hlídá váhu. Zároveň jsou velmi snadno stravitelné a můžete si je tak dopřát třeba i před sportem nebo během něj.

4) Neobsahují živočišné produkty a cholesterol, takže je mohou s klidem jíst i vegetariáni a vegani.

5) Jsou vyrobené pouze z přírodních surovin, bez konzervantů, barviv a aromat. Neobsahují přidané oleje ani žádné další látky.

A netloustne se po tom??!

Proč bych se měl cpát ořechy, když se snažím zhubnout? A jak by mohlo být zdravé něco, co je v podstatě samý tuk?! Podobné názory jsou hluboce zakořeněné hlavně ve starší generaci - jistě si vzpomenete na proslulou (poválečnou!) "potravinovou pyramidu", která za základ zdravé výživy považovala hory brambor, chleba a těstovin. Ale.. časy se mění :-)

Uběhlo pár let a hlasy, že tuk je největším nepřítelem lidstva, pomalu, ale jistě utichají. Moderní výživové směry ubírají na sacharidech, vyhýbají se mouce a tuk využívají jako nejdůležitější složku naší stravy. Naštěstí! Bez tuků se totiž v našem těle netvoří správné hormony, chybí nám důležité vitamíny a organismus strádá. Přitom na rozdíl od sacharidů tuky nezvyšují hladinu krevního cukru, zasytí na dlouhou dobu a našemu jídlu dodají bohatou, plnou chuť. Člověk potřebuje z tuků jíst omega-3 i omega-6 mastné kyseliny - a tím nejzdravějším zdrojem omega-6 jsou právě ořechy. Ač jsou jejich kalorické hodnoty doslova astronomické, tělo si s nimi umí poradit. Vyživí s nimi vaše vlasy, nehty a pokožku, posílí vaše nervy, podpoří mozek a koncentraci. Na uložení do tukových zásob už toho pak vážně moc nezbyde..

Takže i když to zastánci konzervativních názorů asi nikdy nepřipustí, není to tuk ani arašídové máslo, po kterém se přibírá. Na vině je ta bílá bageta, na kterou si ho namažete..

Už jste vyzkoušeli Bujonku?

Jednoho prázdninového odpoledne k nám do obhcůdku zavítala velmi sympatická paní a nabídla mi k ochutnání jejich výrobek, Bujonku.  Moc se mi jejich výrobky líbili a tak nebylo co řešit. Velmi rychle jsem se s nimi naučila vařit. Jsou chutné, bez konzervantů, chemických dochucovadel, jen zelina a koření.

Zde je jejich příběh:

Tři sestry nenapsal jen A. P. Čechov. Jsme to i my - Katka, Lenka a Anička, sestry z malebného městečka Kyjov  ze srdce Slovácka na jižní Moravě. Všechny tři rády vaříme a záleží nám na tom, co jíme. Zdraví máme jen jedno,
i proto v kuchyni nejraději používáme kvalitní a čerstvé, nejlépe domácí suroviny. S nimi všechno chutná mnohem lépe.      

Jelikož pocházíme z velké rodiny a samy také velké rodiny máme, dobře víme, kolik trpělivosti obnáší nakrmit tolik strávníků.
A protože také víme, že to poctivé a přírodní chutná vždy nejlépe, začaly jsme si náš domácí "bujón" vařit pro vlastní potřebu.
Brzy se z něj stal dárek pro kamarády a známé, ale chtěly jsme zajít ještě dál. Odezvy na Bujónku byly pozitivní,
a tak jsme se rozhodly se o ni podělit.

A pokud se nám podaří lidem ukázat, že vařit zdravě znamená i chutně a bez chemických dochucovadel,
budeme spokojené.


Serafin

Zdraví na křídlech anděla

Od otevření našeho obchůdku jsem věděla, že nám chybí v sortimentu širší nabídka tinktur a čajů. Dlouho jsme zvažovala, kterou firmu vybrat. Tak jsem to nechala plynout a objevil se Serafin. Už jednání se slečnou, která firmu Serafin zastupuje, bylo velmi příjemné. Velmi se mi líbí, jak mají sortiment propracovaný, i laik se lehce dozví, který čaj zkombinovat s jakou tinkurou. Benefitem navíc je ryze česká společnost s velkým podílem ruční práce, což dává produktům další rozměr.

Něco víc o Serafinu:        

Serafíni jsou andělé, jejichž posláním se nechala naše společnost inspirovat. Podstatou andělů Serafínů je ryzí láska, jsou považováni za anděly z čisté lásky, ohně a světla. Zajišťují, aby se k božství dostala pozitivní energie, a tuto energii vysílají i směrem k nám do fyzického světa. Jsou neustále v pohybu a v nějaké činnosti. Slovo serafín znamená"žár" - jinými slovy tito andělé pracují se spalující božskou láskou a soucítěním.

S láskou a porozuměním vyrábíme jedinečné přírodní produkty, které, jak doufáme, budou pomáhat vašemu zdraví. Toto poselství můžeme šířit díky bohatým zkušenostem shrnujícím poznatky alternativní medicíny, tradiční čínské medicíny, hluboké znalosti bylin a jejich účinků, ale také díky stálému učení se a bádání.

Nabízíme prostředky nejstaršího lékaře na světě, který je osvědčený tisíce let a nikdy neuškodí - přírody.

Hodnoty společnosti se zakládají na etických principech spolupráce. Dbáme na kvalitu a spokojenost. Ctíme ruční výrobu. Využíváme pouze prvotřídní suroviny z ekologicky čistých oblastí a vyhýbáme se konzervačním látkám, dochucovadlům, barvivům, přidaným cukrům a jiným chemickým aditivům.

O Gemmoterapii, tedy terapii pomocí tinktur z pupenů rostlin:

https://www.serafinbyliny.cz/gemmoterapieNávštěva výrobce přírodní kosmetiky Savon de "V"


Minulý týden byl ve znamení překvapení. Jak už asi víte, v našem obchůdku prodáváme kromě zdravých potravin i kvalitní přírodní kosmetiku. Jedním z našich dodavatelů je firma Savon de "V". Přijela sama majitelka s dcerou a malinkou vnučkou, až z Hevlína. Přivezli nám další přírodní mýdla, ale také představili novinky, jako například šumivá velikonoční vajíčka do koupele. Celá naše rodina si jejich mýdla i další produkty zamilovala. Pokud totiž začnete jít cestou ke svému tělu, zjistíte časem, že vám záleží nejen na tom co jíte, ale také čím se mažete, umýváte apod. Tyto milé dámy mě učarovaly nejen svým zápalem pro práci, ale také vstřícností, lidskostí a společnými světonázory. Je zvláštní, že když se pro něco opravdu rozhodnete, tak vám chodí příležitosti i stejně naladění lidé sami do cesty. Jako mě, zcela "náhodou", tato skvělá kosmetika. Děkuji za tato krásná setkání!

Vůně levandule


Minulý týden nás oslovili velmi příjemní lidé z Levandulové farmy. Musím říct, že je mi ctí, mít jejich produkty v našem obchůdku. Další skvělá firma, kde dělají lidé práci srdcem a věří svým snům. Věděli jste, že levandulová farma, je tady u nás, blízko Velkých Pavlovic ve Starovičkách? Mají zajímavé produkty jako levandulová káva či levandulový sirup, spoustu voňavých pytlíčků, polštářů, ale také nákupní tašky v krásných dekorech. Přijďe přivonět pravé levandulové vůni.  Velkým bonusem je i to, že všechny produkty vyrábí chráněná dílna.

Zázrak jménem Zelený jíl


To, že jsem zvolila jako jednoho z dodavatelů přírodní kosmetiky společnost Sallos, je lepší volba, než jsem myslela. Některé jejich produkty znám již z minulosti, hlavně éterické oleje. Nicméně jsem velmi mile překvapena širokou nabídkou bio produktů a přípravků k péči o pleť. Jedním z objevů je Zelený jíl, který jsem musela ihned vyzkoušet. A můžu vám potvrdit, že je pravda, co se o něm píše. Pleť byla po použití jako nová, pročištěná, prozářená, regenerovaná. Cena tohoto produktu je též velmi příznivá. Nezbývá mi, než vám jej z čistým svědomím doporučit. Bonusem je, že balení 80g vám vydrží opravdu na dlouhu, stačí jedna lžíce na celý obličej.

Zázrak jménem zelený jíl dokáže absorbovat z pokožky toxické látky a zbavuje ji nečistot i nežádoucí mastnoty. Vyživuje, zpevňuje, regeneruje, vyhlazuje a zklidňuje podrážděnou pokožku. Využívá se také při revmatických potížích nebo k prohřátí různých částí těla. Je vhodný do čistících a regeneračních pleťových a tělových masek, jemných peelingů, teplých i studených zábalů, k obkladům i koupelím.

Použití Francouzského zeleného jílu: Připravte si misku a dřevěnou či plastovou špachtli (zelený jíl by neměl přijít do kontaktu s kovem). Pleťovou a tělovou masku připravíte smícháním jílu a vody v poměru cca 1:1. Masku můžete vylepšit také květinovou vodou, či 2-3 kapkami vhodného 100% přírodního esenciálního oleje. Masku nanášejte na obličej, nebo na tělo mimo oční okolí a rtů. Nechte působit cca 20-30 minut, poté opláchněte teplou vodou a osušte. Zdroj: www.saloos.cz 

Šťáva z goji firmy Himalyo


Dalším přírustkem do naší prodejny je tato výtečná šťáva z plodů goji.

GOJI ORIGINAL 100% juice je tekutina lisovaná z čerstvých plodů kustovnice čínské, které jsou skutečným elixírem mládí, zdraví a krásy. Šťáva je získaná z přiměřeně zralého a zdravého, čerstvého ovoce, s charakteristickou barvou, vůní a chutí. GOJI ORIGINAL pochází z výběrových sklizní pěstovaných striktně v souladu s přírodou. Zakládáme si na tom, že plody z těchto sklizní jsou výhradně ručně sbírány, pečlivě tříděny a ihned za studena lisovány a stáčeny v ochranné atmosféře bez konzervace, přídavných látek a zahušťovadel. Díky těmto postupům jsou v této výjimečné, živé šťávě zachovány veškeré antioxidanty, vitamíny, minerály a další zdraví prospěšné látky v maximální míře.

Už pouhých 25 ml tohoto klenotu přírody plně pokryje vaši vhodnou denní dávku antioxidantů, vitamínů a minerálů. Pro výrobu jednoho litru GOJI ORIGINAL zpracováváme 6 kg výběrových plodů.

zdroj: www.himalyo.cz